Riasenkové kefky. Aký aplikátor maskary je ten najlepší?

K skvelej riasenke by bez pochyby nemal chýbať aj skvelý aplikátor. Koniec koncov, každá z nás čelí problému týkajúceho sa výberu tej správnej riasenky. Tu vám poskytneme niekoľko opisov tých najlepších a najpodivnejších riasenových kefiek, ktoré si môžete prezrieť. Možno po tom, ako si vytvoríte prehľad ohľadom riaseniek, vám tým uľahčíme aj váš výber.

Nylónové alebo silikónové kefky? Jednoduchá forma originálneho tvaru? Dlhé alebo krátke štetiny? Každá riasenková kefka bola navrhnutá na dosiahnute určitých efektov. Niektoré aplikátory majú za úlohu riasy predlžovať a zvýrazňovať, zatiaľ čo iné umožňujú jednoduché pokrytie rias aj na takých miestach, ako sú kútiky oka. Samozrejme existujú aj viacúčelové aplikátory, ktoré dokážu prispôsobiť svoje štetiny tvaru oka, sú pružné, ich veľkosť je opísaná ako optimálna, čo uľahčuje pokrytie ako dlhých, tak aj krátkych rias – to vytvára dokonalý očný make-up.

Zistite, z akých druhov riasenkových kefiek si môžete vyberať. Určite vám to pomôže ľahšie zadefinovať, ktorá kefka na riasy je pre vás najvhodnješia. Pre začiatok, základné rozdelenie uvádza, že riasenka môže mať:

  • silikónovú kefku – pružnejšia
  • nylónovú kefku – obyčajná

Avšak, je toho oveľa viac, čo sa týka riasenkovej kefky než len materiál, z ktorého je vyrobená. Existujú aj rôzne tvary aplikátorov. Prax dokazuje, že tie najednduchšie sú častokrát aj tie najlepšie. Presvedčte sa samé.

Klasická riasenková kefka

Je to typ aplikátora, ktorý obsahuje prevažná väščina riaseniek. Jej veľkosť je považovaná za optimálnu – nie je ani príliš veľká, ani príliš tenká. Okrem toho, sa dokáže prispôsobiť takmer každému tvaru oka. Pravdou je, že takáto klasická a jednoducká kefka plní svoj účel za každých okolností: nezáleží na tom, či sú vaše riasy krátke alebo dlhé, riedke alebo husté. Vždy ich krásne zvýrazní, predĺži, pooddeľuje a dodá im objem.

Asymetrická riasenková kefka

Je dostupná v rôznych formách – môže mať kužeľovitý alebo špirálový tvar kefky, ktorý je na jednom konci zúžený. Odhliadnuc od jej tvaru, asymetria štetiniek bola navrhnutá tak, aby uľahčila pokrytie rôznych dĺžok rias, dokonca aj takých, ku ktorým sa s bežnou kefkou nedá tak ľahko dostať. Nanešťastie, jej nepravidelný tvar nefunguje vždy najlepšie a preto je dobré mať s takouto kefkou aspoň nejaké skúsenosti. Okrem toho, ak nie je často čistená, môžu sa na nej zachytiť zvyšky maskary a zanechať tak riasy zlepené alebo s hrudkami.

Zakrivená riasenková kefka

Ženy siahajú po riasenkach s jemným zakrivením relatívne menej často. Vo väčšine prípadov, ide o silikónové aplikátory, pretože nylónové štetinky by nezabezpečili požadovaný efekt. Všetky kefky tvarované týmto spôsobom sú vhodné pre prirodzene dlhé a nepoddajné riasy, pretože tie kratšie by nemuseli tak jednoducho zachytiť. Pri výbere riasenky s týmto typom aplikátora sa oplatí skontrolovať, či je kefka správne zakrivená a aby tak zodpovedala tvaru vašich očí.

Hrebeňová riasenková kefka

Výrobcovia riaseniek sa nie vždy rozhodnú usporiadať štetiny okolo aplikátora. Existujú aj kefky, ktoré majú namiesto klasickej kefky hrebeň. Štetiny umiestnené iba na jednej strane aplikátora majú uľahčiť oddeľovanie rias a samozrejme celkové nanášanie maskary. V praxi sa častokrát ukázalo, že hrebeňové aplikátory zanechávajú riasy zlepené a vyžadujú si isté zručnosti a istú dávku obratnosti v rukách. Podobným prípadom sú aj iné podivne vyzerajúce aplikátory, ako napríklad guľovitá alebo kefka v tvare bublín.